KLASICKÁ MASÁŽ

Klasická masážKlasická masáž - patrí medzi najznámejšie a najefektívnejšie masáže vôbec. Ide o sústavu masážnych hmatov, ktorú vykonáva masér rukou na telo chorého či klienta s cieľom liečebným alebo preventívnym. Masáž vyvoláva v tele miestnu, celkovú alebo vzdialenú reakciu. Ide o veľmi dôležité procesy, ktoré sa odohrávajú až na úrovni mozgovej kôry. Miestny účinok sa prejavuje na koži, šľachách, v kĺbových púzdrach, krvnom riečisku, lymfatickom systéme i v periférnom nervovom systéme. V svalovom tkanive sa touto masážou dosiahne zvýšenie alebo zníženie svalového tonusu, zvýšenie svalovej výkonnosti, zníženie bolestivosti a zlepšenie funkcie. Klasická masáž je vhodná po ťažkých chorobách a stavoch po fyzickom vyčerpaní a svalovej únave.

CENNÍK MASÁŽÍ

KONTRAINDIKÁCIE KLASICKEJ MASÁŽE:

  • pri horúčkach, infekčných ochoreniach
  • pri akútnych zápalových ochoreniach
  • pri infekciách kože a plesňových ochoreniach
  • na postihnutom mieste po zápale žíl a trombózach
  • pri hnačkovitých ochoreniach...

REFLEXNÁ MASÁŽ CHODIDIEL

Na chodidlách sa nachádza veľa akupresúrnych bodov. Liečebný účinok dosahujeme prostredníctvom nervových spojov cez reflexné oblúky. Pri stimulovaní týchto bodov alebo dráh podporujeme činnosť pohybového alebo vnútorného systému, čiže podporujeme činnosť vnútorných orgánov. Týmto spôsobom dosiahneme liečivé účinky, t, j. odstránime ťažkosti vyvolané ochorením.

MANUÁLNA LYMFATICKÁ MASÁŽ

Je to špeciálna jemná masážna technika ovlyvňujúca lymfatický systém. Bola vyvinutá ako liečebná masáž na ochorenia lymfatického systému, odstraňuje rôzne opuchy spôsobené nedostatočním odtokom lymfy v tele ale používa sa aj ako anticelulitídová masáž. Môže sa používať bezprostredne po športovom výkone čo pri klasickej masáži nie je vždy vhodné. Uprednostňujú ju ľudia, ktorí si potrebujú oddýchnuť a relaxovať. Vykonáva sa nasucho bez použitia olejov a masážnych emúlzií.

KOZMETICKÁ LYMFODRENÁŽ TVÁRE

masaze-tvareJe to najúčinnejšia kozmetická masáž na odstránenie vačkov, jaziev, opuchov a vrások. Masíruje sa jemnými pohybmi, ktoré pôsobia upokojujúco. Táto masáž je vhodná pre ľudí s rôznymi opuchmi tváre, priaznivo pôsobí na pokožku ktorú prekrví a tým rozžiari, pri pravidelnom masírovaní redukuje a vyhladzuje vrásky, tým pleť bude dlho pôsobiť mladistvo a vitálne. Je odporúčaná v každom veku, ako prevencia proti starnutiu. Kozmetická lymfodrenáž má veľký relaxačný účinok a zákazník väčšinou zaspí.

Táto masáž je vhodná pre večne vystresovaných a uponáhľaných podnikateľov a pre ženy, ktoré chcú byť stále pekné.

BABY MASÁŽ

Odporúča sa už od narodenia dieťaťa. Veľmi jemné masírovanie detského telíčkaolejom posilňuje imunitný systém, harmonizuje a stimuluje všetky vnútorné orgány, odstraňuje problémy s nespavosťou, odstraňuje pocit úzkosti a stresu. Pri tejto masáži spoznávate telo svojho dieťaťa zisťujete čo má rado a čo ho upokojí a upevňujete spoločne puto -matky a dieťaťa.

DORNOVA METÓDA A BREUSSOVA MASÁŽ

Je to vlastne manuálna terapia, pri ktorej sa kĺby a stavce dajú do správnej polohy. Lenže nie trhnutím, ako praktizujú niektorí "napravači", ale jemnými pohybmi. Liečiteľ dokáže vyrovnať statiku tela, odstrániť bolesti chrbta, bedrových kĺbov, kolien, môže zmeniť skoliózu,lordózu,rozdielnu dĺžku dolných končatín (pokiaľ nejde o vrodenú chybu). Pri Dornovej metóde musí pacient spolupracovať. Po ošetrení Dornovou metódou sa celá terapia môže doplniť tzv.breussovou jemnou energetickou masážou akupresúrnych bodov a chrbtice, ktorá uvoľňuje tlak na platničky. Na túto masáž sa používa olej z ľubovníka bodkovaného.

MEDOVÁ DETOXIKAČNÁ MASÁŽ

Je to metóda, pri ktorej sa odstraňujú z tela usadeniny, ktoré sa nahromadili v tkanivách, napr. z potravín, liekov, a pod. a telo sa ich nevie dostatočne vlastnými vylučovacími orgánmi zbaviť. Vylučovacie orgány (obličky, pečeň, pľúca, pokožka) nestíhajú vylučovať toxíny z tela a to sa prejavuje príznakmi ako senná nádcha, zápaly dutín, vyrážky, výtoky, infekcie močových ciest. Znižuje sa imunita, to vyvoláva moderné choroby ako zimné depresie, autoimunitné ochorenia... Medová masáž telo zbavuje toxínov, pôsobí do hĺbky tkanív, čím oživuje celý organizmus, ovlyvňuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmus a spúšťa ozdravné procesy v tele. Táto masáž ja veľmi príjemná uvoľňujúca a zároveň pôsobí ako píling- zjemňuje a hydratuje pokožku.

AROMATERAPIA

Aromaterapia sa môže používať v celom rade nenásilných a jednoduchých spôsobov - od nápojov, kloktadiel, kúpeľov a obkladov až po inhalácie či masáže. Uvoľňujúce a liečivé účinky masážnych olejov na telo poznali už staroveké kultúry Grékov a Rimanov,keď sa kúpele stali každodenným rituálom. Už 6000 rokov ľudia využívajú účinky prírodných rastlinných olejov a cenia si ich liečebné účinky.

Terapeutické procedúry , používajúce aromatické oleje, sú príjemné i účinné. Oleje odovzdávajú klientom liečivé vlastnosti rastlín a pravidelným používaním môžu účinne stimulovať činnosť imunitného systému a posilňovať obranyschopnosť celého organizmu pred ochorením. Masážou sa stimulujú všetky zmysly a cez lymfatický systém sa dostava na miesta ktoré sú oslabené.Opakovaním Aromaterapie sa problémy môžu zmierniť alebo i úplne odstrániť. Pri masáži sa používa kombinácia 4 až 8 olejov, ktoré sa aplikujú postupne. Technika masáže je nenásilná a jemná, tým pádom je vhodná takmer pre každého, masíruje sa chrbát končíac  hlavou a chodidla, na ktoré sa používajú dva oleje.

RELAXAČNÁ MASÁŽ STONE ROSE

Tato masáž spája liečebnú silu kameňa a ruže z Bulharských polí. Už v stredoveku poznali zázračnú silu lávových kameňov a ružového oleja.Láva tryskajúca na povrch zeme stuhne a ukrýva v sebe zakliatu moc ohňa v minerálií čiernom a tajomnom ako zem sama.Pri masáži prehrieva svaly a tým ich uvoľňuje. Rosa-damascena Mill obsahuje jemné kvapôčky ružového oleja a ten tonizuje a upokojuje pokožku,zlepšuje krvný obeh a podporuje rovnováhu hydratácie pokožky.Telo je počas masáže uvoľnene príjemným teplom a vôňou ruže.

Masáž trvá 50 minút masíruje sa chrbát a šija a je možné zmeniť ružový olej za iný,vyhovujúci klientovi (anticelulítídny,ľubovníkový,kokosový podľa aktuálnej ponuky).

Cenník masáží

KLASICKÁ MASÁŽ CHRBTA s BIO KOKOSOVÝM OLEJOM 30 min 14 €
KLASICKÁ MASÁŽ CHRBÁT 30 min 12 €
KLASICKÁ MASÁŽ CELÉ TELO 50-60 min 20 €
KLASICKÁ MASÁŽ NOHY 20 min 10 €
KLASICKÁ MASÁŽ HLAVA 10 min 6 €
REFLEXNÁ MASÁŽ CHODIDIEL 30 min 15 €
MANUÁLNA LYMFODRENÁŽ 60-90 min 30 €
KOZMETICKÁ LYMFODRENÁŽ TVÁRE 30 min 15 €
DORNOVA TERAPIA 30-45 min 20 €
BREUSSOVA MASÁŽ 20 min 15 €
DORNOVA A BREUSOVA 60 min 30 €
MEDOVÁ DETOXIKAČNÁ MASÁŽ 30 min 14 €
AROMATERAPIA 40 min 30 €
Relaxačná masáž STONE ROSE 50 min 35 €